Opublikowano Jeden komentarz

Ciekawe gry przeglądarkowe to dobry sposób na nudę

Choć gry komputerowe robią się coraz bardziej skomplikowane i potrzebują coraz mocniejszych komputerów, wciąż popularne są zwykłe i proste gry przeglądarkowe. Oczywiście, mają one sporo biedniejszą oprawę audiowizualną, nie znaczy to jednak, że nie mogą bawić i interesująco zająć naszego czasu. Główną zaletą gry w przeglądarce jest to, że takiej gry nie trzeba instalować na naszym dysku. Działa ona praktycznie od chwili, gdy w przeglądarkę wpiszemy odpowiedni adres.

Ski Jumping Mania 3

Gry online tego typu są także darmowe. Co najwyżej, od czasu do czasu przyjdzie nam obejrzeć jakąś reklamę, ale za całość zabawy nie zapłacimy ani grosza. Dobra gra przeglądarkowa charakteryzuje się tym, że ma jasne zasady, ale jest przy tym bardzo wciągająca. Wśród gier tego typu znajdziemy zarówno gry sportowe, gry wyścigowe, gry przygodowe, gry logiczne i bardzo wiele różnych typów elektronicznej rozrywki. Warty odnotowania jest też fakt, że gry w przeglądarce odpalimy na praktycznie każdym komputerze, nawet takim wiekowym i posiadającym stosunkowo słabe podzespoły.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by gry tego typu traktować jako kilkunastominutowy przerywnik między innymi zajęciami, albo zupełnie odwrotnie, grać w nie praktycznie całymi dniami. Bez problemu znajdziemy bowiem gry przeglądarkowe tego typu, w których mamy do wykonania tyle różnorakich zadań i tyle dróg rozwoju naszej postaci, że zabawy starczy nam na długie miesiące. Ja osobiście uwielbiam Ski Jumping Mania 3 – którą znajdziecie tutaj : https://s1.skijumpmania3.com/

Opublikowano Dodaj komentarz

Kolekcja zegarków Damskich na 2020 rok według Filcomp.pl

Oferta na zegarki Glamour Shine Skywatch

Doskonała oferta dla Pań na zegarki damskie Glamour !

Są to magicznie świecące zegarki damskie,które mają szlifowane szkiełko oraz są pokryte cyrkoniami i brokatem. Daje to niesamowity efekt błyszczenia zegarka. Chcesz podkreślić swoją stylizację ? Kup jeden z poniższych zegarków.

Dodatkowym atutem jest magnetyczna bransoleta. Idealnie dopasowuje się do ręki użytkownika. Jest to produkt , z którego jest bardzo wiele kobiet zadowolonych.

Wysokiej jakości zegarek damski będzie idealny prezent dla Siebie, swoich krewnych lub przyjaciół. Dodatkowym atutem watcha jest zapięcie na pasek magnetyczny. Bardzo łatwy w zakładaniu i zdejmowaniu oraz solidnie trzymający się na ręce.

Kupon Rabatowy – 10 % na każdy zegarek z powyższej oferty!

Wpisz kod : UTSSQ7XF przy realizacji zamówienia w koszyku. Uwaga ! Kupon ważny do końca lutego 2020 r. Zapraszamy do zakupów !

Wszystkie dostępne w sklepie Filcomp zegarki można kupić i zapłacić za pomocą płatności DOTPAY, przelewu bankowego lub przy płatności przy odbiorze. W ofercie wysyłkowej posiadamy bardzo wygodną opcję dostawy poprzez Paczkomaty InPost.

Zapraszamy do zakupów !

Opublikowano 40 komentarzy

M3 Smartband Instrukcja Obsługi Opaski Sportowej

M3 instrukcja obsługi opaski sportowej

M3 Smartband Instrukcja Obsługi w języku Polskim

Szczegółowa instrukcję obsługi M3 Smartband.

1.Jak użytkować M3 prawidłowo ?

Ustawiamy na zapięciu prawidłową długość dopasowaną do szerokości nadgarstka użytkownika tak aby zegarek przylegał prawidłowo dolnym czujnikiem do skóry.

2. Jak ładować Smartband M3 ?

Jeżeli pierwszy ładujesz opaskę po połączeniu z ładowarką Smartband włączy się po kilku sekundach.

Aby wyjąć Smartband do ładowania trzeba naciagnąć do tyłu pasek  i wyjąć z gumowej opaski.

W obecnej chwili występują dwa rodzaje Smartband M3 jeden ładowany za pomocą kabelka :

2.1 Następnie należy połączyć tą końcówkę opaski, która ma 2 złote bolce z kabelkiem dołączonym w zestawie i ten kabelek wsadzić do źródła zasilania USB jakim może być ładowarka od telefonu lub złącze USB komputera czy laptopa.

kabelek ładujący M4 FitPro

Druga wersja wodoodporna IP67  nie potrzebuje kabelka bo jest ładowana bezpośrednio do ładowarki tak jak tu na załączonym obrazku : 

jak ładować smartband m3
wersja m3 bezpośrednio ładowana

3. Pierwsze kroki do połączenia Smartbanda ze Smartfonem :

 •  Wyjmujemy Smartband M3 z gumowej bransolety poprzez odgięcie pasków bransolety do tyłu, co ułatwia wyjęcie.
 • Podłączamy do ładowania za pomocą dołączonego do zestawu kabelka.  Należy połączyć tą końcówkę zegarka, która ma 2 złote bolce z kabelkiem dołączonym w zestawie i ten kabelek wsadzić do źródła zasilania USB jakim może być ładowarka od telefonu lub złącze USB komputera czy laptopa.
 • Po naładowaniu przez 1 godz. do 2 Smartband jest Gotowy do użycia !
 • Łączymy Smartband z telefonem aby wyświetlał prawidłowo czas i datę oraz do zapisywania naszych wyników. Instalujemy aplikację z kodu kreskowego znajdującego się na instrukcji lub z można wejść do Sklepu Play na Androidzie lub IOS i wyszukać i zainstalować aplikację Yoho Sports.
 • Po wejściu do aplikacji klikamy w rogu w suwaki i wchodzimy w opcję:Znajdź moje urządzenie i wyszukujemy Smartband. Po chwili powinien pokazać znaleziony Smartband i synchronizować z telefonem. Czyli godzina i data powinna być taka jak w telefonie.
 • Wszystko gotowe !

4. Jak włączyć Smartbanda M3?

Trzymamy okrągłe wgłębienie na ekranie zegarka palcem przez 4 sekundy. Smartband powinien włączyć się. Po podłączeniu do ładowarki powinien uruchomić się po kilku sekundach.

Następnie krótkie dotknięcie obudza zegarek i podświetla ekran. Opaska ożywia się z ekranem zegarka domyślnie następnie dotknięcia zmieniają dostępne aplikacje i funkcje Smartbandu.

5. Jak zmierzyć ciśnienie krwi na Smartbandzie M3 ?

Wystarczy dotknąć ekran aby ożywić zegarek. Kolejnym krokiem jest przejście poprzez kilkukrotne dotknięcie ekranu na aplikację z serduszkiem i termometrem. Następnie przytrzymujemy palcem ekran aż serduszko zacznie bić i zauważymy że od spodu zegarka zaczęła świecić się zielona dioda. Oznacza to, że Smartband aktualnie robi pomiar ciśnienia. Po około 60 sekundach wynik pojawi się na kilka sekund na ekranie zegarka. Uwaga ! Gdy zegarek jest synchronizowany z aplikacją na smartfonie to każdy wynik pomiaru każdego jest zapisywany dla późniejszego porównania.

6.Jaką aplikację zainstalować do obsługi Smartbandu M3 ?

Najlepszą kompatybilną aplikacją do Smartband M3 jest Yoho Sport, którą pobierzecie tutaj :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.uthink.ring&hl=pl
Monitor snu
Połączenie Bluetooth Smartband i Smartfon

7. Ok zainstalowałem apkę i co teraz ?

Teraz należy połączyć telefon z smartfonem poprzez bluetooth. Wchodzimy w ustawienia w lewym górnym rogu na suwaczki , dalej klikamy w moje urządzenie i wyszukujemy opaskę M3. Po chwili powinien wyskoczyć na telefonie numer opaski w stylu : A4:B4:G2;X7 . Klikając w ten numer łączymy aplikację ze smartbandem.

Uwaga !

Aby smartfon poprawnie sparował i synchronizował urządzenia należy udzielić 2 zgody aplikacji Yoho Sports, a następnie wyszukać urządzenie poprzez aplikację. Nie parować opaski poprzez bluetooth z ustawień w telefonie gdyż nie połączy to opaski ze smartfonem. Połączenie nastąpi tylko poprzez aplikację ! Gdy zostanie ustanowione na zegarku w lewym górnym rogu pojawi się ósemka leżąca.

8. Smartband nie chce się połączyć z smartfonem ?

Jeżeli aplikacja nie łączy się z Smartbandem wyłączamy zegarek przechodząc do menu Shut Down poprzez kilkukrotne dotknięcie  dolnej części ekranu w Smartbandzie. Teraz przechodzimy do telefonu i wchodzimy w ustawienia>ustawienia Bluetooth i kasujemy wszystkie sparowane urządzenia.

Ponownie uruchamiamy Smartband długim dotknięciem dolnej części ekranu zegarka a w smartfonie uruchamiamy aplikację Yoho Sports wchodzimy w ustawienia i dalej w znajdź/wyszukaj moje urządzenie.

Jeżeli dalej smartfon nie chce się połączyć ze Smartbandem próbujemy wyłączyć bluetooth w ustawieniach smartfonu i próbować się połączyć przez aplikację.

Gdy i ten sposób zawiedzie oznacza to, że smartfon ma zbyt starą wersję bluetooth lub jest nie kompatybilny z opaską. Aby zweryfikować czy opaska nie jest w jakiś sposób uszkodzona powtarzamy czynności na innym smartfonie.

Może tak być, że Smartband z danej dostawy współpracuje z inną aplikacją np. Lefun , tak więc proszę spróbować zainstalować ją i powtórzyć czynności.

9. Ustawienia aplikacji na smartfonie Yoho Sport.

Aby smartfon dokładnie szczytywał dane musimy w ustawieniach aplikacji Yoho Sport podać swoje dane jak płeć, wzrost, wagę i wiek. Będziemy pewni wtedy ,że Smartband dokładnie i prawidłowo odczyta nam liczbę kalorii i inne parametry życiowe.

Opublikowano Jeden komentarz

Porady dla osób mających uczulenie na nikiel

uczulenie na nikiel porady

Znów po kontakcie z czymś metalowym swędzi Cię skóra, jest zaczerwieniona, pojawia się wysypka… Znasz to ?
Być może Twoim problemem jest uczulenie na nikiel.

Nikiel zawarty jest w większości przedmiotów codziennego użytku, nie mówiąc już o taniej biżuterii, guzikach, suwakach. Chcąc ulżyć Ci w Cierpieniu mam kilka wskazówek dotyczących unikania bezpośredniego kontaktu z czynnikiem twoich problemów.
Po pierwsze – każdy element metalowy, który ma kontakt ze skórą pomaluj bezbarwnym, lub kolorowym lakierem do paznokci ( cienka warstwa odizoluje metal od ciała).
Po drugie – zawsze kupuj biżuterię od zaufanych sprzedawców! Idealną dla alergików jest stal chirurgiczna, a także srebro i złoto.
Po trzecie – izoluj swoje ciało od części metalowych, Nie pozwól, by metalowy zamek dotykał Twojej skóry.
Po czwarte – kupując zegarek zwróć uwagę, czy na dekielki pisze ” stainless steel back ” czy samo ” stainless steel “.
Napis z dodanym słowem “back” oznacza, że to nie cały zegarek jest antyalergiczny, lecz tylko dekielek.

Stosując się do wymienionych wskazówek możesz polepszyć komfort swojego życia.

Wszystkie zegarki oferowane tutaj w sklepie nie zawierają niklu i są przetestowane przeze mnie. Zapraszam do oferty na zegarki damskie.

Opublikowano Jeden komentarz

Jaki smartwatch dla wymagających ?

jaki smartwach dla wymagających ?

Smartwatch to obecnie jeden z najpopularniejszych gadżetów, które kupują zarówno młodzi i starsi. Elektroniczne zegarki, dzięki swoim wielu funkcjom, oraz łączności ze smartfonem mogą być bardzo przydatne w wielu sytuacjach. Który smartwatch jest najlepszy i pod jakim kątem, dla kogo jest przeznaczony oraz czy jego kupno ma sens? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w dalszej części artykułu. Poruszony zostanie także temat smartwatchy i smartbandów dla najbardziej wymagających, ale nie posiadających zbyt zasobnego portfela użytkowników oraz opisane główne funkcje, które powinien posiadać dobrej klasy inteligentny zegarek.


Smartwatch- krótka charakterystyka

Ideą jego powstania miało być w pewnym sensie “przedłużenie” smartfona. Należy rozumieć to poprzez monitorowanie powiadomień z telefonu za pośrednictwem cyfrowego zegarka. Są to urządzenie posiadające i wiele funkcji, które na domiar tego są ze sobą łączone, aby usprawnić korzystanie i obsługiwanie smartfona. Poza standardowym wyświetlaniem godziny- bo taką funkcję oczywiście posiada- możemy za jego pośrednictwem, odbierać wiadomości sms czy e-maile. Mamy możliwość sprawdzenia kto aktualnie próbuje się do nas dodzwonić, czy kontrolować wysiłek fizyczny podczas prowadzonego treningu.

Najlepsze smartwatche i smartbandy dostępne na rynku :

Samsung Gear S3 Classic

Bezsprzecznie jeden z najlepszych modeli, które kupić możemy w polskich sklepach. Idzie to także w parze z popularnością. Produkt Samsunga, w związku z czym użytkownicy nie boją się mu zaufać. Działa w oparciu o innowacyjny system Tizen, który umożliwia wyświetlanie klasycznej tarczy, z trzema wskazówkami. Ponadto cechuje się świetnym przemyślanym designem, który nie zdradza, że na ręku mamy smartwatcha. Poza standardowymi funkcjami, które musi spełniać inteligentny zegarek, Gear 3 Classic posiada także żyroskop, akcelometr, moduł GPS, a nawet barometr.


Samsung Gear S3 Classic

Najważniejsze cechy:

 • Wyświetlacz 1, 3 cale/cali,
 • Procesor 1. 0 GHz,
 • Pamięć wbudowana 4 GB,
 • Bateria 380 mAh,
 • Waga 57 g,
 • Możliwość prowadzenia rozmów,

Huawei Watch 2 Sport BT

Reprezentuje inteligentne zegarki działające w oparciu o system Android. Przeznaczony dla osób prowadzący intensywny tryb życia, którzy cenią sobie wygodę. Zaliczany do grona jednych z najlepszych smartwatchy na rynku. Huawei stał się w ostatnich latach wiodącą marką w dziedzinie smartfonów i związanych z nimi dodatków. Marka cieszy się zaufaniem użytkowników, dzięki czemu ich produkty są chętnie kupowane. Watch 2 Sport BT posiada wodoszczelną obudowę, ekran Amoled o przekątnej 1, 2 cala. Oczywiście jak przystało na model sportowy, nie mogło zabraknąć w nim pulsometru, modułu GPS. Wspomnieć także należy o łączności NCF dzięki, której możemy dokonywać płatności zbliżeniowych. Prezentuje się jak niepozorny zegarek sportowy, jednak wewnątrz kryje się solidnie działająca inteligentna maszyna.


Huawei Watch 2 Sport BT foto : emag.pl

Najważniejsze cechy :

 • Wyświetlacz 1, 2 cale,
 • Procesor 1. 1 GHz,
 • Pamięć wewnętrzna 4 GB,
 • Bateria 420 mAh,
 • Waga 57 g,
 • Możliwość prowadzenia rozmów .

Apple Watch Series 3 (38 mm)

W zestawieniu najlepszych smartwatchy nie może zabraknąć reprezentanta Apple. Wyglądem nawiązuje co prawda do klasycznego, kwadratowego czy prostokątnego designu. Producent wyraźnie nie dbało wygląd, lecz o parametry techniczne. Nie można powiedzieć, że jest on źle wykonany, gdyż posiada aluminiową obudowę umocowaną na silikonowym pasku. Cała konstrukcja jest wodoodporna. Zastosowano także odporne na zarysowania szkło hartowane. Działa oczywiście w oparciu o system watchOS, który działa nienagannie. Niestety kompatybilny jest jedynie z urządzeniami Apple. Tak jak na najwyższą półkę przystało, posiada moduł GPS, czujnik tętna, wysokościomierz, żyroskop.


Apple Watch Series 3 (38 mm)

Najważniejsze cechy:

 • Wyświetlacz 1, 65 cale,
 • Pamięć wewnętrzna 8 GB,
 • Bateria 279 mAh,
 • Możliwość prowadzenia rozmów.

Modele te są niewątpliwie z najwyższego przedziału jakościowego, do tego poziomu adekwatna jest także cena. Nabywając tego typu sprzęt, trzeba przeznaczyć ok. 2 tysięcy złotych. Co jest niemałą sumą.

Z myślą o osobach, które nie mogą pozwolić sobie na tak duży wydatek, przedstawimy tańsze i niekoniecznie markowe modele, których parametry mogą konkurować ze sporo droższymi wersjami.


Tanie smartwatche dla wymagających

Garett GT14

Pod względem desingu bardzo przypomina Samsunga Gear 2. W pewnym stopniu może także konkurować z nim pod względem parametrów. W przypadku tego modelu nie przepłacamy za markę. Rzecz jasna wykonanie nie jest aż tak precyzyjne i solidne, jednak wiele innych cech i funkcji pozwala na konkurowanie z Gear 2. Działa w oparciu o system Android, ale jest także kompatybilny z systemem iOS. Dodatkową zaletą jest slot na kartę micrSIM, co pozwala mu działać niezależnie od smartfona. Garett GT14 działa bardzo płynnie, nie sprawia najmniejszych problemów. Model godny polecenia zwłaszcza za taką cenę.


Garett GT14

Najważniejsze cechy :

 • Wyświetlacz 1, 2 cale,
 • Pamięć wewnętrzna 4 GB,
 • Bateria380 mAh,
 • Możliwość prowadzenia rozmów.

KingWear KW88

Specyfikacją techniczną może swobodnie konkurować nawet z modelami ze znacznie wyższej półki cenowej. Czterordzeniowy procesor w połączeniu z pamięcią RAM 512 MB pozwala na idealne działanie oprogramowania. Opiera się ono o androida 5. 1 Lollipop Zastosowani także ekran Amoled. Poza współpracą ze smartfonem KingWear KW88 może działać niezależnie, dzięki temu, że posiada slot na kartę microSIM o łączności 3G. Wyposażono go także w moduł GPS, żyroskop, pulsometr, a nawet kamerkę. Jedynym minusem jest brak wodoszczelności. Nie mniej jednak jest to kolejny budżetowy model, który warto polecić. Cena jest bardzo atrakcyjna w odniesieniu do możliwości.


KingWear KW88

Najważniejsze cechy:

 • Wyświetlacz 1, 4 cale,
 • Procesor 1, 3 GH,
 • Aparat 2 Mpx,
 • Bateria 460 mAh,
 • Możliwość prowadzenia rozmów,
 • Martian Notifier.

Martian Notifier

W zestawieniu tanich smartwatchy dla wymagających umieścimy model, dla którzy osób cenią sobie wygląd i walory estetyczne. Takie cechy urzadzeni to posiada bezsprzecznie. Stylistyką nawiązuje do drogich markowych zegarków. Bardzo solidnie wykonany, producent w szczególny sposób zadbał o ten aspekt. Nieco gorzej prezentuje się jego wnętrze. Nie jest już tak nowoczesne i rozbudowane nie mniej pozwala na płynne działanie. Spełnia standardowe funkcje smartwatcha, nie posiada rozbudowanych dodatków. Jednak rekompensuje to długim działaniem baterii. W zestawieniu model ten znalazł się dzięki swojemu designowi. Śmiało, można go polecić osobie, która ceni sobie stylistykę. Cena jest jak najbardziej atrakcyjna.


Martian Notifier

Najważniejsze cechy:

 • Wyświetlacz 1, 65 cale,
 • Pamięć wewnętrzna 2 GB,
 • Bateria 350 mAh,
 • Brak możliwości prowadzenia rozmów.

SmartBand Smartwatch Opaska Sportowa Fitness M3  to szybki, oparty na Androidzie inteligenty zegarek Unisex. W kształcie opaski typu Band. Ma ładny, nowoczesny design i oczywiście cenę, która jest bardzo atrakcyjna. Zegarek ma pasek kauczukowy, dość elastyczny dla komfortowego użytkowania nawet podczas uprawiania ekstremalnych sportów. Ma dotykowy przycisk z przodu (przycisk home), a naładować go można wygodnie wyjmując z kauczukowej opaski i wkładając wysuwaną wtyczkę z zegarka do dowolnego portu USB przy komputerze, laptopie czy zwykłej ładowarce telefonicznej. W rzeczywistości odbywa to się tak, że wyjmujemy i ładujemy zegarek przy ładowarce bez kabla.

Najnowszy model, który przetestowałem dla Was specjalnie to Smartband Yoho Sport ID115. Jest to tani smartband z niskiej półki ale z możliwościami. Jest całkiem funkcjonalny i jego zaletą jest niewątpliwie długi czas czuwania. Poczytajcie więcej na
https://filcomp.pl/sklep/smartband-krokomierz-opaska-yoho/