Opublikowano

Retury

Retury z niemiec i anglii

Retury ( retour, untested return) lub returnyczyli zworty od konsumentów – towar, na którym można zarobić sporo pieniędzy sprzedając przetestowane produkty w detalu. Wielu z was na pewno zadaje sobie pytanie czy to się opłaca i czy rzeczywiście handlując retury można coś zarobić?

Hurtownia B2B Filcomp

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – można sporo zarobić ! Ale jednak przy odpowiednim wkładzie pracy. Retury często da się naprawić i można korzystać z usług fachowca lub samemu próbować naprawić. Gdy odzyskamy większość rzeczy z palety wtedy nasz zarobek jest dużo większy niż byśmy sprzedali tylko sprawne produkty.

Przed wyborem towaru jakim chcemy handlować warto się upewnić,że mamy możliwości i więdzę na temat ewentualnych napraw produktów. Dlatego warto się zastanowić  czy kupić palety z meblami,palety z zabawkami,artykułami dziecięcymi, zegarkami casio. Wszystko zalęży na czym się znamy i w jakim temacie nalepiej się czujemy.

Co ta są retury ?

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wyrażania własnych opini i komentarzy na temat tego biznesu. W zakładce Opinie znajdziecie Państwo ciekawe artykuły i opine na temat handlu towarem retur. Prezentujemy tam różnego rodzaju produkty jak zabawki, artykuły dziecięce, meble, dom i ogród, RTV i elektronika użytkowa i wiele innych jakie występują na paletach, które sprowadzamy.

W Hurtowni Filcomp oferujemy palety , które mamy na stanie w Polsce oraz palety kóre można zamówić bezpośrednio z Anglii. Cena palety określana jest według spisu (manifestu) towarów znajdujących się na konkretnej palecie. Jest to wartość procentowa od wartości rynkowej produktów na rynku angielskim. Przeciętnie  artykuły dziecięce , zabawki  sprzedajemy za 20-25% wartości rynkowej.Średnia cena palety mix waha się od 600zł do 3500zł w zależności od towaru , czasu kupowania (sezonu) oraz zawartości samej palety mix.

Programy partnerskie:

thumb_23683991 (Kopiowanie)

Firmy zajmujące się sprzedażą towarów retur, działają na międzynarodowym rynku towarów, pochodzących ze zwrotów, nadwyżek produkcyjnych, zajęć komorniczych, likwidacji firm, i tym podobne. Niektóre z nich tworzą specjalne platformy, które zapewniają unikalny kontakt handlowy z wieloma hurtowniami europejskimi.

Firma, które decyduje się na prowadzenie działalności, jaką jest retury, musi posiadać duże doświadczenie w branży. Powinna dysponować ogromną wiedzą i znajomością z zakresu tego rynku, gdyż działalność ta jest wielopłaszczyznowa i niezwykle skomplikowana. Założenie platformy internetowej pozwala na skuteczną sprzedaż różnego rodzaju towarów. Pochodzących między innymi z nadwyżek produkcyjnych, zajęć komorniczych, likwidacji firm, czy zwrotów. Pozwala to na zakup dużej ilości towarów, w bardzo atrakcyjnych cenach. Korzystając z usług hurtowni retur, należy zapoznać się ze specyfiką oznaczenia towarów, które mamy zamiar zakupić.

hurtownia zabawek

Sprzedaż zwrotów konsumenckich retury

Każdy produkt ma bowiem swoje pochodzenie. Jeżeli hurtownia artykułów dziecięcych ma w swojej ofercie produkt oznaczony jako “A-Ware”, oznacza to, że jest on fabrycznie nowy i sprzedawany w oryginalnym opakowaniu. Takie produkty pochodzą najczęściej z końcówek serii, upadłości i likwidacji sklepów, czy licytacji komorniczych. Niezwykle ważny jest ponadto fakt, że produkty takie posiadają gwarancję producenta lub hurtownika.

Innym oznaczeniem produktu retour może być również: “B-Ware”. Takie oznaczenie znajduje się na produkcie, który jest nowy, najczęściej poekspozycyjny, używany lub odnawialny. Pod względem technicznym towar taki jest zawsze sprawny, sprzedawany również w oryginalnych opakowaniach. Niekiedy mogą to być również opakowania zastępcze. Niektóre towary oznaczone jako “B-Ware” mogą mieć także roczną gwarancję, w najczęstszych przypadkach jednak jest to gwarancja, która obejmuje okres jednego miesiąca. Produkty retourware mogą mieć także takie oznaczenie, jak:”C-Ware”, co oznacza, że sprzedawany w hurtowni towar jest uszkodzony. Najczęściej dotyczy to jednak drobnych wad, które okazują się proste do usunięcia. Towar taki pochodzi głównie ze zwrotów od klientów.

Klasyfikacja zwrotów konsumenckich

W niektórych przypadkach jest to także towar nowy, który nie zdążył jeszcze trafić do klienta. Przykładem mogą być tutaj różnego rodzaju zwroty wysyłkowe i dotyczą one niewłaściwie zakupionego towaru lub produktu, który został uszkodzony podczas transportu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że klient zakupujący tego rodzaju towar, płaci tylko jego procentową wartość rynkową. Istnieje jeszcze oznaczenie “Retour-Ware”, które dotyczy towarów, stanowiących połączenie grupy “A-Ware” oraz “B-Ware” i “C-Ware”. Są to produkty w 60% sprawne, ale bardzo często zapakowane w oryginalnych opakowaniach. Towary takie sprzedaje się w bardzo atrakcyjnych cenach. Są jednak nie objęte gwarancją i nie sprawdzane pod względem sprawności.

Szukasz dobrej jakości markowych produktów ? Sprawdź : https://www.kochamzabawki.eu/outlet-zabawek-c-395.html