Opublikowano

Ile kroków należy robić każdego dnia?

Smartband MI 4 Band FitPro

Zalecana liczba kroków i robienie ich jest coraz bardziej popularne. Kupujemy zegarki, smartwatche, opaski, pobieramy aplikację. Monitorujemy na bieżąco nasze tętno i sprawdzamy, ile kroków udało nam się przejść. No właśnie – ile powinniśmy ich wykonywać dziennie, by być w dobrej formie?

Zalecana liczba kroków

Niestety, nie ma jednoznacznej recepty. Jeśli jednak monitorujesz swoje kroki i na liczniku każdego dnia nie pojawia się nawet 4-5 tysięcy, warto abyś zabrał się do pracy. To zdecydowanie za małe wartości, nawet jeśli jesteś ze sporą nadwagą i nie masz sił. Zacznij od wartości 5-6 tysięcy kroków dziennie i na razie trzymaj się takich liczb. Jeśli w pewnym momencie będą przychodzić Ci z łatwością, podnieś nieco poprzeczkę. Docelowo celuj nawet w średnią 10 tysięcy kroków dziennie. Wówczas powinieneś czuć się dobrze i zdrowo, a Twoje ciało Ci podziękuje. 

Spalanie tłuszczu – liczba kroków

Zacznie też zmieniać się sylwetka. Duża ilość kroków, chodzenia, aktywności, przy jednoczesnym zdrowym trybie życia i uważnej diecie, to idealna recepta na to, by zrzucić zbędne kilogramy, pozbyć się nadmiarowego tłuszcza, a także zadbać o samopoczucie i zdrowie psychiczne. 

Ile kroków należy robić każdego dnia? – u każdego człowieka jest inaczej

Moda na robienie kroków jest dość mocno rozpowszechniona. Warto jej ulec. Rób kroki, gdzie tylko jest to możliwe. Na przystanku, w drodze do pracy, do sklepu też możesz iść na piechotę. Nie zawsze jest Ci potrzebny samochód – to tylko wymówki i wygodnictwo. Naprawdę, ruch to zdrowie i powiedzenie to wcale nie jest na wyrost.